+38 (097) 110-02-92

Фейдінг

heading_title

Мабуть однією з найбільш явних та помітних особливостей джинсів з необробленого деніму є можливість поступово красиво «втрачати колір» у місцях згинів та на кишенях у міру тривалого зносу.  Як кажуть ентузіасти-денімхеди – джинси починають фейдити (від слова fadefading, тобто вицвітатилинятизнебарвлюватися). Такий ефект найбільш яскраво проявляється після прання джинсів, зрозуміло при цьому умови, що власник активно носив річ протягом багато часу.

Сьогодні мова у нас піде саме про таке ось «природне старіння» джинсів; і їх «колірної мутації» у міру зношування. Відразу варто зазначити, що в цьому випадку ми маємо на увазі тільки природне затирання необробленого темно-синього деніму Про фабричні способи постобробки з метою дати абсолютно новим джинсам «неіснуючу історію» у цій статті не розповідатиметься.

Гарне затирання джинсів має свою логіку та особливості. Розберемо основні види фейдингу, які бувають на джинсах

Віскери (whiskers) – це характерні потертості у формі своєрідних «усів» у місцях заломів, тягнуться від верхньої частини стегна до кротча (пахвинного шва). Під час руху ця частина джинсів найчастіше «зазнає сили тертя», відповідно віскери виявляються найпершими на нових джинсах. На деяких джинсах з найбільш вираженою особливістю до затирання, такий фейдинг намічається вже через кілька днів активного носіння.

Воллет фейд (wallet fade) - це потертості на передніх та задніх кишенях. Такий фейд теж проявляється досить рано, так як протягом дня гаманець, мобільний телефон та інші речі, досить часто дістаються з кишень.  Затяті курці часто тримають запальничку в маленькій «монетній» кишеньці (coin pocket). Там теж утворюється характерний відбиток.

Ханікомбы (honeycombs) – витертості під згинами колін ззаду, справді чимось нагадують бджолині стільники, у міру придбання денімом жаданого розмаїття.  Виявляються трохи пізніше інших потертостей і дуже залежать від рухової активності володаря при згині в колінному суглобі (окремі фанати взагалі "читерствуют", крутячи велосипедні педалі). На жорсткому та щільному денімі ханікомби проступають найбільш чітко та контрастно.

Стеки (stacks) - Затираються по низу штанини. Вони виявляться у тих любителів джинсів, які залишають довжину штанини. із запасом, але не роблять підворот, а навпаки – формує своєрідну "гармошку" зі складками внизу. Це найбільш характерно для джинсів вузького сліму. крою. Ті, що носяться таким чином, можуть трохи затрепуватися з боку внутрішнього шва, оскільки штанини можуть тертися один об одного, проте справжніх «денімоголових» це навряд чи зупиняє.

Сам по собі фейдінг может Суттєво відрізнятиметься від жорсткості та щільності джинсів. Частота та способи прання також значною мірою впливають на цю особливість. І наостанок, інтенсивність рухової активності найбільше впливає на те, якими таки стануть ваші джинси. Про все це ми постараємося докладно розповісти вам у наших майбутніх матеріалах. У результаті скажемо, що   необроблений денім тим і цінний, що абсолютно неповторний для кожного власника та дозволить завжди зберегти індивідуальність.