+38 (097) 110-02-92

Денім або джинс?

heading_title

Майже завжди, у деніму в індиго пофарбована тільки лицьова сторона, тобто нитка основи (паралельна до краю). Виворіт полотна денім залишається білою (уточна нитка). Традиційно денім складається зі 100% бавовни, проте, на сьогоднішній день, ми можемо побачити, що багато виробники, додають у тканину нитки поліестеру, лайкри та нейлону до загального. полотна. При такому додаванні   бавовняна тканина набуває інших Фізичні властивості. Наприклад: суміш бавовни з поліестером сприяє довговічності виробу при стиранні. Такий виріб мало мнеться, відсутній провисання матеріалу під час носіння. Поєднання ниток бавовни та еластану надає джинсів можливість сідає точно по фігурі, облягаючи кожен контур ноги. Особливо це поширене у жіночих джинси супер скині. Чоловічі джинси з еластаном, на сьогоднішній день інновація, ніж буденність. Але нові властивості матеріалів приваблюють і сильну бік людства. Завдяки застосуванню поліестеру та лайкри та еластану досягається  еластичність, легкість та ідеальна посадка. Сьогодні, денім можливо абсолютно різного виду. Він може бути прикрашений друкованим малюнком, кольоровими поперечними смугами, тканина може виглядати потертою і також є види начісного деніму і звичайно оригінальний денім у забарвленні індиго.

Виробництво деніму

Денім - це тканина, яка пофарбована натуральним барвником. індиго, для отримання темно-синього кольору, і складається з 3 основних ниток та однієї качки. Назва «денім» пов'язана з назвою міста у Франції (Нім), де вперше було зіткано це полотно. Насправді денім і «саржа з Німа», є двома різними видами тканини.

Два слова спочатку походять від назви досить щільної тканини, яка називається «саржа», виробництво якої, корінням сягають Францію. Оригінальна назва «саржа з Німа» була скорочена, як просто "Денім" (deNimes). Класичним барвником для цього матеріалу є індиго, щоб надати полотну темно-синього кольору.

Сучасна назва джинсової тканини «джинс (Jean)» прийшла з назви міста Генуя (Італія), де вперше було зроблено джинсові штани. Раніше словом «Jean» було прийнято позначати інший виріб з дешевої бавовняної тканини, більш тонке за щільністю, хоч і рівномірно забарвленою, де нитки були переплетені по діагоналі. По суті, «джинс» є різновидом. деніму, але виробництво такої тканини менш затратне, так при виготовленні тканини, використовується нитки двох кольорів. Денім завжди залишиться найдорожчою грубою тканиною, яка після прання стає м'якою. Сьогодні ці два назви, денім і джинс, дуже переплетені в побуті, і тільки справжні знавці та поціновувачі зрозуміють різницю між джинсами та джинсами з деніму. Для джинсової тканини не існує ні модних, ні вікових, ні економічних бар'єрів. Можна з упевненістю говорити, що джинсова тканина досягла культового статусу