+38 (097) 110-02-92

Сирий денім та селвідж

heading_title

Напевно зараз важко зустріти людину, яка ніколи б не носив джинси. На жаль, далеко не всі люди належним чином розуміються на цьому предметі одягу. Часто купується далеко не найякісніший продукт, що загрожує зайвими розчаруваннями.

Ми розповімо вам про традиційний денім – джинсах із щільної тканини темно-синього кольору. Саме такий колір шанують любителі справжніх джинсів.

Японці справедливо вважають, що лише джинси, виготовлені із щільного (від 14,5 унцій на квадратний ярд і вище) деніму, без будь-яких штучних потертостей, вицвічування хімікатами та іншого постпроцессингу, Саме і слід назвати джинсами. Це raw denim (rigid, dry, unwashed) – денім у первозданному вигляді. Такі джинси являють собою «чисте полотно», всі потертості. на такому денімі неминуче виявляться з часом, але виключно природним чином з зносу, без будь-якого фабричного втручання. Таким чином джинси з необробленого деніму виявляють свою цікаву особливість – красиво затираються або «фейдять» (fade, fading). Через декілька місяців активного носіння, деним буде характерно вицвітати, з'являться потертості в місцях згинів, на колінах, на кишенях виявлятимуться «відбитки» предметів, що перебувають там постійно. Так джинси з dry denim набувають природної індивідуальність, заношуючи і затираючи саме відповідно до способу життя власника. Вони здобувають свою історію, наприклад, у двох людей, що навіть купили одну й ту саму модель одного виробника, джинси через рік виглядатимуть абсолютно по-різному, кожна пара матиме свою власну історію.

Інша характерна особливість японського сирого деніму – це незрізана крайка селвідж (selvedge, self edge, selvage)  з вплетеною в неї кольоровою ниткою (найчастіше зустрічається нитка червоного кольору). Справа в тому, що такий денім виготовляється на верстатах старого зразка човникового типу, який може ткати лише дуже вузьку смугу тканини. Таким чином, ні потреби зрізати край і обробляти її оверлоком. В даний час серед любителів якісних традиційних джинсів, селвідж є предметом культу та свого роду фетишем. Виробництво такого деніму більш трудомістке порівняно із сучасним «широкостоковим». Однак прийнято вважати, що такий денім більш міцний та довговічний та й взагалі як Не більше відповідає уявленню про традиційному традиційному денімі.

Подивившись на такі джинси, стає зрозуміло, що вони не «надруковані» на масовому «потогінному» виробництві, а зроблені майстрами свого справи. Традиційні джинси з японського селвідж деніму безумовно вкажуть на них власника як на людину, яка добре знається на якісних речах.